Şanlıurfa'da Heyecan

6 Nisan 2019 Saat 17:30'da GAP Havaalanı'na inen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ı havaalanında bini aşkın Şanlıurfa'lı karşıladı. Sloganlar eşliğindeki sevgi gösterisi Şanlıurfa'nın Yeniden Refah'a ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'a olan inancının ve umudunun göstergesiydi. Havaalanından 600'den fazla araçla çıkış yapan konvoy kısa bir şehir turunun ardından Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı binasına geldi. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan İl Başkanlığı binasını gezdikten sonra burada partililer ve Şanlıurfa halkının istediğini kırmayarak toplanan coşkulu kalabalığa miting havasında kısa bir teşekkür konuşması yaptı. 
 
Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Kanal Urfa kanalının Gündem Özel programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Gündem hakkında yaptığı değerlendirmeler haricinde Yeniden Refah Partisi'ne neden ihtiyaç duyulduğu, karşılaştığı teveccüh ve hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 
 
7 Nisan Pazar Günü sabah saatlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü kabul eden Genel Başkanımız Başkan Dr. Fatih Erbakan ardından il kongresine katılmak üzere araçlarla kongrenin yapılacağı salona doğru hareket etti. 
Kongrenin yapılacağı salonun girişinde Genel Başkanımızı bağrına basan binlerce Urfalının coşkusu yaklaşmakta olan güzel günlerin müjdesini haykırıyor.  
 
Kongre açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı İsmail Yavuz yaptığı konuşmada "Şanlıurfa'da parti kuruluşunu gerçekleştirdikten çok kısa bir süre sonra tüm ilçe teşkilatlarının kurulduğunu ve ilçe kongrelerinin gerçekleşirildiğini ifade ederek, Şanlıurfa halkından büyük bir teveccüh görüyoruz. Özellikle gençler bu kutlu yolda yürümek için can atıyorlar. Şanlıurfa'da Millî Görüş'ün 2. kırk yılını başlatmış bulunuyoruz." dedi.
Daha sonra kongre divan heyeti seçilerek kongre resmi gündemine geçildi. Kongre Divan Başkanı Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu, Divan Üyeleri Şanlıurfa il teşkilatından Ömer Faruk Karınca, İbrahim Halil Koçbaba ve İsa Döğmeci oldu. İstiklal Marşının okunmasından sonra faaliyet ve hesap raporları okunarak delegelerin oylarıyla ibra edildi.
Raporların ibrasından sonra sinevizyon gösterimi yapılan kongrede 'Mücahit Erbakan' sloganlarıyla büyük bir coşkuyla kürsüye çıkan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, konuşmasına şu ifadelerle başladı.
"Biz ne demiştik; Ey Dünya Siyonizmi, Ey Irkçı Emperyalizm. Biliniz ki bugüne kadar izledikleriniz filmin fragmanıydı. Filmin asıl sahnesi şimdi başlıyor. İşte Şanlıurfa."
 
Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan konuşmasında şunları söyledi;
"Artık Türkiye'nin temel meselelerine odaklanma vaktidir. 82 milyon vatandaşın dertleriyle dertlenme vaktidir. Asıl sorunlarımızı konuşma, masaya yatırma ve bunlara çözüm ürütme vaktidir.Bugün Türkiye'nin genel gidişatına baktığımızda iktidar olan irade elbette ki faydalı hizmetlerde yapmıştır. 17 sene iktidarda kaldılar hiçbir tane faydalı bir iş yapmadılar dersek, bu doğru bir yaklaşım olmaz. Ancak biz yapılan yanlışları düzelteceğiz, eksikleri tamamlayacağız. Doğruya doğru yanlışa yanlış dedikten sonra şimdi 17 senelik icraatlarda aksayan yönleri, eksikleri, yanlışları ortaya koymamız gerek. Yanlışı ortadan kaldırmak, doğruyu haklı kılmak bizim en önemli görevimizdir. Bu iktidar, köprüler, duble yollar, hızlı trenler, dünyanın en büyük hava limanı, parklar, bahçeler AVM’ler rezidanslar yaptı. Bunlar güzel, bunlar gerekli ama geçim sıkıntısı çeken milyonların, fakir fukaranın derdine bunlar derman olmaz. Sen bahçeye çiçek böcek ekiyorsun, millet açlık sınırında ay başını nasıl getireceğini düşünüyor. Millet, millet bahçesinde gezip dolaşıp çiçekleri kelebekleri seyredecek hali yok. Asgari ücret açlık sınırında, memur maaşı yoksulluk sınırının altında. Bu dertlere derman olmak için AVM’ler ve rezidansların yanında üretim, istihdam ve ihracat gerekir.
Birilerini kırmak dökmek için değil, biz dost acı söyler prensibiyle söylüyoruz. Eğer bu gemi batarsa iktidardakiler de, hepimiz birlikte batarız. Biz bu gemi batmasın, hepimiz birlikte batmayalım, iktidardakiler de, muhalefet de, 82 milyon da kurtulsun diye bu tespitleri yapıyoruz. Biz mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışıyla değil, bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla hareket ediyoruz. Ülkemiz için milletimiz için uyarı vazifemizi yapıyoruz. Biz kavga için değil, milletimizin derdine derman olmak için geliyoruz. Sanayi ve teknoloji seferberliğini, Ar-Ge seferberliğini başlatacağız. Devlet olarak babayiğit aramayacağız, devletin kendisi babayiğit olacak."
 
Coşkulu, heyecanlı ve inançlı binlerce kişi "Mücahit Erbakan" ve "Başkan Erbakan" sloganlarıyla Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'a desteğini ve inancını gösterdi. Konuşmasının sonunda Şanlıurfa Kurucular Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı İsmail Yavuz, Genel Başkana plaket takdim etti.  Kongreye tek aday olarak giren İsmail Yavuz il başkanı seçildi. Kongrenin ardından alkışlar ve sloganlar eşliğinde salondan ayrılan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan Bursa'daki kongreye katılmak üzere havaalanına geçti.